GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tekanna 11435189
nr 1143 5189
Gunnar Nylund
(1904-1997), Sverige
Tekanna, + vas, Gunnar Nylund (1904-1997), höjd: 20-25
Kondition: slitage & skador
Gunnar Nylund, född 1904, död 1997, svensk keramiker och glaskonstnär.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 13 november 2017
kl 20:20:22
450 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
Gunnar Nylund
Läs mer om Gunnar Nylund